11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

_1478812145.jpg

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie zorganizowano szereg działań upamiętniających 103. rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.

Już w pierwszych dniach listopada uczniowie na zajęciach poznawali polską historię związaną z odzyskaniem niepodległości, uczyli się o symbolach narodowych, śpiewali hymn Polski i pieśni patriotyczne. Uczniowie w szkole i w internacie wykonywali gazetki ścienne w świetlicach, klasach i na korytarzach.

Aby uczcić te ważne dla Polski wydarzenia w szkole odbył się konkurs pt. „Dekoracje biało-czerwone”, który zaangażował wielu uczniów do wykonania narodowych dekoracji. Efekty są zachwycające i napawają nas dumą, że mamy takie piękne barwy narodowe, które symbolizują naszą ojczyznę.

Z inicjatywy samorządu uczniowskiego uczniowie wykonywali również kotyliony z talerzyków, które ozdabiają całą szkołę. Dzięki temu w ośrodku panuje odświętny wystrój i uroczysta atmosfera.

Ponadto cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu wspólnie śpiewając 10 listopada o godz. 11.11 hymn Polski. Z pewnością takie obchody Święta Niepodległości przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką.