OGRODNICY NA MTP GARDENIA 2021

4 listopada uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej, której celem było poznanie ekspozycji Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia 2021 w Poznaniu. W spotkaniu wystawców - XV edycja Gardenia, wzięli udział przedstawiciele wszystkich sektorów branży – od florystyki poprzez projektowanie i pielęgnację ogrodów, szkółkarstwo, podłoża i chemię ogrodową, meble ogrodowe, aż po utrzymanie terenów zieleni na obszarach miast, boisk i pól golfowych.

Zwiedzając stoiska wystawców, uczniowie korzystali z możliwości rozmowy ze specjalistami różnych branż. Podczas spotkań, młodzież dowiedziała się, jak działa nowoczesna technologia ogrodnicza, w jaki sposób wykorzystuje się naturalny kruszyw pochodzenia wulkanicznego w budownictwie i ogrodnictwie oraz uczestniczyła w pokazach nowoczesnych maszyn i urządzeń. Poznaliśmy produkty nagrodzone Złotym Medalem, które wyróżniają się na rynku swoimi walorami jakościowymi, technologicznymi i użytkowymi. Najbardziej fascynującym produktem dla naszych uczniów okazała się EKOKOSIARKA RAYMO jako nowa koncepcja kosiarek. Urządzenie to wzbudziło duże zainteresowanie gdyż było zdalnie sterowane, dzięki czemu dostarczyło wielu wrażeń związanych z grami komputerowymi.

Młodzież zdobyła nowe doświadczenia i miło spędziła dzień.