Zamigaj Moniuszkę z Teatrem Wielkim w Poznaniu!

„Zamigaj Moniuszkę” to nowy projekt Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, który ma na celu pokazanie, że do opery można zaprosić każdego, a nawet odnaleźć płaszczyznę porozumienia między światem muzyki a światem ciszy.

Główne założenia projektu to: przybliżenie osobom niesłyszącym dorobku S. Moniuszki poprzez udostępnienie nagrania spektaklu „Paria” z tłumaczeniem migowym, zapoznanie z historią Teatru Wielkiego, ze specyfiką opery, a także wspólne  warsztaty.

Nasza szkoła jest partnerem  Teatru Wielkiego w Poznaniu w realizacji tego projektu.

12.10.2021 odbyły się warsztaty, które przybliżyły tematykę opery nie tylko uczniom niesłyszącym. Uczestnicy innowacji: „I ty możesz zostać artystą!” aktywnie pracowali i z zainteresowaniem przyswajali nowe wiadomości.

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.