ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W HENRYKOWIE

„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”
                                                          (Immanuel Kant)

Dzięki inicjatywie szkolnego wolontariatu zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Henrykowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji.                                26 maja br. przedstawiciele wolontariatu zawieźli uzbieraną karmę, środki higieniczne i zabawki zwierzęce do pobliskiego schroniska. Przy okazji mogli zobaczyć i poznać zasady działania takiego miejsca, poznać losy niektórych bezdomnych zwierząt, a także zobaczyć co się dzieje „ za zamkniętymi drzwiami” - gabinecie weterynarza i kociarni. Z doświadczenia wiemy, że poznawanie schroniska od podszewki i zaglądanie w różne zakamarki to jest to, co najbardziej ekscytuje naszych wolontariuszy. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim podopiecznym i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.