Piknik rodzinny

6 czerwca w czwartkowe słoneczne popołudnie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny pod hasłem „Zawsze razem”. Imprezę, w której uczestniczyli nasi wychowankowie, ich rodziny i opiekunowie otworzyli Pani Emilia Nowak dyrektor SOSW w Rydzynie oraz Pan Robert Leciejewski kierownik ds. wychowawczych.

Piknik był świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmów, bliższego poznania się oraz promowania aktywności ruchowej. Przygotowanych zostało wiele atrakcji m.in.:  ruch przy muzyce, taniec i zabawa z misiem polarnym, dogoterapia, loteria fantowa. Dla najmłodszych przygotowane zostały animacje tj. : bańki mydlane, tatuaże, zwierzątka z balonów, stylizacje z włosami.

Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbcza udostępniła swój wóz strażacki oraz umożliwiła lanie wody z węża strażackiego, natomiast Drużyna harcerska „Włóczykije” szkoliła wszystkich zainteresowanych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Każdy miał możliwość skosztowania kiełbaski z grilla oraz słodkości.

Wszystkim darczyńcom i sponsorom dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie  w organizacji imprezy. Wśród nich znaleźli się:

• Firma Agromix Rojęczyn
  • Firma Słomiński Kaszczor
  • Rada Rodziców SOSW w Rydzynie
  • Stowarzyszenie „Podaruj dzieciom radość” działające przy SOSW w Rydzynie
  • Urząd Miasta i Gminy Rydzyna
  • Starostwo Powiatowe Leszno
  • Firma Maćkowiak Osieczna
  • Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbcza
  • Rydzyński Ośrodek kultury – Biblioteka Kultury
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Rydzyna
  • 10 Drużyna harcerska „Włóczykije” Dąbcze
  • Wychowawcy grup wychowawczych SOSW

Uczestnikom „Pikniku” dziękujemy za to, że byli razem z nami wzmacniając w ten sposób więzi rodzinne, chęć integracji oraz poczucie przynależności.