Z wizytą w zamrażalni owocowo-warzywnej

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Ja w środowisku” uczniowie wszystkich klas PDP w dniu 27 kwietnia 2023 r. wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w firmie „Hipsz”. Ta mała rodzinna firma zajmuje się zamrażaniem owoców i warzyw, które jest kontynuatorem 40 letnich tradycji przetwórstwa spożywczego w Rydzynie. Wykwalifikowany pracownik firmy oprowadził uczniów po zakładzie. Uczniowie dowiedzieli się w czym specjalizuje się firma, w jakiej ilości produkowane są mrożonki. Zapoznali się z procesem produkcji, mrożenia cebuli, wiśni i innych warzyw i owoców. Zobaczyli jak pakuje i kontroluje się jakość danego produktu. Wszyscy mogli skosztować pysznych wyrobów, a w szczególności ze słodkich wiśni, które akurat były w czasie produkcji. Hitem okazała się cebula, która pokrojona przysporzyła wszystkim wielu łez. Na zakończenie uczniowie zwiedzili firmowe laboratorium, gdzie dowiedzieli się o jego znaczeniu w produkcji. Wszyscy zrozumieli, że zdrowe odżywianie nie może obejść się bez owoców i warzyw. Dziękujemy za miłą i smakowitą atmosferę w czasie wycieczki!